Büyük Beden Gelinlik

Düğün günü için hazırlıklara başlayan gelin adayları için en önemli ve seçme konusunda en zorlandığı konu gelinlik bulmaktır. Özellikle büyük beden gelinlik arayan gelin adayları bu konuda daha çok zorlanmaktadır. Büyük beden gelinlik genelde balık etli olan kilolu bireyler için üretilmektedir.

Gelin adayları bu süreçte kimlerin büyük beden sınıfına girdiğini ve nasıl bir gelinlik seçmesi gerektiği konusunda araştırma yapmaktadır. Büyük beden gelinlik 42 beden ile 62 beden arasında yer almaktadır. 42 beden günlük giydiğiniz kıyafetlerde büyük beden olarak geçmese bile gelinlik konusunda çoğu firma büyük beden gelinlik olarak kabul etmektedir. Ayrıca 42 beden gelinlik deneniyorsa bunun bir üstü olan 44 veya 46 beden gelinlik denemenizi öneririz. Çünkü bazen kalıplar dar olabiliyor ve gelinlikler normal zamanda giyilen kıyafetlere göre beden olarak daha çok değişkenlik gösterebiliyor.

Büyük beden gelinliklere bakmak ve daha fazla bilgi almak isterseniz sizi İzmir’de bulunan mağazamıza davet ediyoruz.

 

50 Beden Gelinlik

Büyük beden gelinlik denildiğinde genelde 42 ile 62 beden arasını kapsar. Bu yüzden 46 beden gelinlik ve 50 beden gelinlik bu aralığa girmektedir. İsterseniz 42 beden olun isterseniz 50 beden. Büyük beden gelinlik seçimi yapacak gelin adaylarının gelinlik seçerken dikkat etmesi gereken birkaç madde bulunur.

İlk olarak vücut tipinizi seçmeniz gerekmektedir.

 

Vücut tip buradaki en önemli kriter diyebiliriz. Çünkü vücut tipini seçtikten sonra gelinlikleri ona göre sıralamanız ve aramanız gerekmektedir. 5 tane vücut tipi bulunur. Sırasıyla; dikdörtgen, kum saati, elma, armut ve ters üçgendir. Daha sonra ise gelinlik hazır dikilmiş mi olacak yoksa özel dikim mi tercih edeceğinizdir. Eğer zamanın varsa ve sana uygun bir gelinlik bulamadıysan özel dikim tercih etmenizi öneririz. Ancak kısa bir zaman kaldıysa ve halen sana uygun bir gelinlik bulamadıysan endişelenme sadece gelinlik aramaya devam et. Ayrıca kısa bir zaman kaldıysa İzmir’de bulunan mağazamıza gelerek bizden destek alabilirsiniz.

 

Diğer bir maddemiz gelinliği mekana uygun olarak hazırlamak. Burada demek istediğimiz bazı gelinlikler çok taş içerir bazı gelinlikler ise sade olur. Bir düğün salonunda veya kır bahçesinde yapılan düğünün havası farklı olur. Bu yüzden ikisinde de tercih edilen gelinlikler de fark yaratır.

Son maddemiz ise, düğünün yapılacağı mevsime göre gelinlik seçmenizdir. Eğer bahar ve yaz aylarında yapılacaksa mevsime uygun olarak daha etekli, çiçekli ve ince kumaşlı bir gelinlik seçmenizdir. Eğer sonbahar veya kış ayında yapmak istiyorsanız daha çok taşlı, dantel detaylı, gösterişli ve kırık beyaz renklerinde bir gelinlik tercih etmeniz daha hoş duracaktır.

İzmir’de bulunan mağazamıza gelerek daha farklı modelleri inceleyebilirsiniz.