Bir Gelinlik Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hayatın bu en özel ve en güzel gününde rüya gibi bir gelinliğin içinde masal prenseslerini andırmayı tüm gelin adayları düşler. Fakat, çocukluğunuzdan beri düşlerinizi süsleyen ya da vitrinlerde görüp dergilerden beğendiğiniz bir gelinliği yalnızca istemek yeterli değil. Önemli olan şey size yakışan bir modelin ve tarzınıza uygun olan bir gelinliğin belirlenmesi. Aynı zamanda seçtiğiniz modelin düğündeki konseptle ve diğer tüm düğün işleyişiyle uyumlu olması da gerekir.

Öncelikle dikkat edeceğiniz kısım model seçimidir. Kafanızda hangi modeli seçeceğinizi neyi sevdiğinize göre kararlaştırmalısınız. Eğer kabarık eteklerden hoşlanıyorsanız yönelmeniz gereken prenses model kabarık gelinliklerdir. Ben daha sade şık bir gelinlik istiyorum ve fiziğime de güveniyorum diyorsanız balık gelinlik modelleri tam size göre. Dikkat edilmesi gereken en önemli detay ise bedeninize uygun bir gelinlik seçmenizdir. Çünkü düğün gününde gelinliğinizle güzel gözükmek istediğiniz kadar rahat olmak da istersiniz. Bu da terziniz ile gelinlik provalarınızda üzerinde çekme, sıkma yapmadan gelinliğinizi seçmeniz veya diktirmeniz gerekiyor.

Fiyatlar Konusunda Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelinlik seçerken ilk tercihlerinizi direkt olarak pahalı gelinliklerden yapmamalısınız. Denemeye pahalı gelinliklerden başlamak yerine en düşük fiyatlılardan başlamalısınız. Eğer ki aradığınız model yoksa bütçe planı yapıp gelinliğe ayıracağınız parayı arttırırsanız daha yüksek fiyatlı gelinliklere göz atabilirsiniz. İzmir de bulunan mağazamızda modeller ve fiyatlar konusunda daha da detaylı bilgi alabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir önemli nokta ise özel dikim gelinlik fiyatlarının hazırlara göre daha yüksek olmasıdır. Her şeyde olduğu gibi gelinlikte de kişiye özel ve sizin seçimlerinizden oluşan bir gelinlik olacağından ötürü fiyatlarda yükselme olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken şey istediğiniz hazır bir modelin özel dikimi daha pahalı tutacaktır. Bu yüzden düşük bütçelerde piyasadaki bütün hazır gelinlikleri iyice araştırdıktan sonra özel dikime yönelmek daha iyi olacaktır. Hazır dendiğinde vücudunuza uydurulmayacağı gelmesin. En iyi terzilerde vücudunuza tam oturacak şekilde yapılacak olan tadilat gelinliğinizi size has tamamen değiştirecektir. Bu işlem fiyat konusunda çok cüzi bir ekleme olacaktır.